Trawniki i oczka wodne - składniki każdego ogrodu.

Ogrody pełniły w życiu codziennym od zawsze bardzo ważną rolę. Prócz funkcji reprezentatywnych, zachwycały swoim widokiem władców, artystów oraz gości. Wiele krajów wykształtowały swój styl ogrodowy np. styla japoński, angielski, francuski itp. Do dnia dzisiejszego ogrody są miejscami, w których z przyjemnością spędzamy czas wolny, oddajemy się relaksowi, spotykamy z przyjaciółmi, czy bawimy z dziećmi. Obecnie w Polsce ogród utożsamia się z dwoma elementami.

Ze słowem „ogród” przeciętny Polak skojarzy sobie przede wszystkim trawnik. Jeśli zapytamy o element dekoracyjny, najczęściej padnie odpowiedź, że najpopularniejszym jest oczko wodne. Jak zatem założyć trawnik, czy oczko oraz jak o nie pielęgnować? Jeśli zależy nam na nienagannym wyglądzie, decyzję o ich założeniu trzeba podjąć najlepiej wraz z projektowaniem ogrodu.

Trawniki wymagają równej, oczyszczonej powierzchni. Warto również zorientować się z jakim rodzajem gleby mamy do czynienia, ponieważ odgrywa to istotna rolę przy jego późniejszym nawadnianiu. Oczka wodne natomiast mogą stać się miejscem życia wielobarwnych rybek, jak również stałym źródłem zasilania ogrodu w wodę. Należy jednak pamiętać, że wymaga od nas stałej pielęgnacji i opieki.

Published by