Uprawa ziół w domu

Uprawa ziół w domu? Możesz spróbować nawet na parapecie.

Hodowla ziół ma wiele zalet; oprócz działania leczniczego; świeże zerwane bezpośrednio przed użyciem, dodają potrawom niepowtarzalny smak, poza tym doskonale pachną i mogą stać się idealną ozdobą domowych balkonów, tarasów a także kuchennych parapetów.

Sklepy zielarskie

Chociaż przywykliśmy do tego, że zioła lecznicze nabywamy głównie w punktach takich, jak sklep zielarski czy apteka internetowa, to jednak istnieją też inne sposoby korzystania z ziołolecznictwa. Na przykład, możemy sami uzbierać sobie zioła, a następnie wysuszyć je i stworzyć z nich oczekiwane medykamenty czy przyprawy.

Uprawa ziół jest prosta

Wbrew pozorom, uprawa ziół w domu wcale nie jest trudna. Większość rodzajów nie wymaga żadnej szczególnej opieki, poza dostarczaniem im odpowiednio dużej dawki słońca oraz regularnym podlewaniem. Zazwyczaj zaleca się również przycinanie końcówek. Sprawia to, że rośliny będą szybciej rosły, a ich liście będą zdrowsze. Regularnego przycinania wymaga, na przykład szałwia.

W Doniczkach 

Jeżeli nasza uprawa ziół znacznie się rozrasta, część z nich możemy przenieść do ogródka. Na działce najlepiej sprawdzają się te, które rosną dłużej niż przez jeden sezon. W doniczkach zadbajmy o odpowiednio dużo miejsca dla roślinki. Dowiedzmy się, jakie są jej wymagania w kwestii wilgoci i nasłonecznienia. Hodując rozmaite rodzaje ziół uzyskamy na działce swój własny, mały sklep zielarski, który zawsze zaopatrzy nas w najważniejsze roślin lecznicze.

Gotowe zioła

Jeśli nie mamy cierpliwości do opieki nad ziołami i oczekiwania aż wreszcie będą odpowiednie do wykorzystania, zawsze poratuje nas apteka online. Poza tym, zioła udostępnia nam także zielarski sklep internetowy. Zarówno on, jak i apteka oferują nam zioła w postaci suszu, ale też gotowe już medykamenty, na przykład maści, olejki czy kapsułki. Mają one szerokie zastosowanie i mogą być pomocne w niwelowaniu objawów przeróżnych schorzeń.