Jak dbać o zioła - podstawy

Podlewanie

Zioła należy podlewać wczesnym rankiem lub późnym popołudniem. Nie wolno podlewać ich w południe z uwagi na to, że słońce działające na krople wody może poparzyć liście. Podlewa się je rzadko, ale obficie a przed ponownym podlaniem gleba powinna wyschnąć. Zioła w pojemnikach podlewamy, nalewając wodę na podstawkę.

Nawożenie

Ziół nie należy zbytnio nawozić. Możemy to robić jedynie w okresie wzrostu, co 2-3 tygodnie niewielkimi dawkami. Pod koniec lipca przerywamy nawożenie.

Zbiory

Zazwyczaj zioła potrzebują kliku tygodni żeby dostatecznie wykształcić liście i olejki aromatyczne tak, aby było one gotowe do zbiorów. Lecz zbierać możemy cały czas, oczywiście w niewielkich ilościach, tak, aby nie ograniczyć wzrostu rośliny. Zioła, które się bujnie rozrastają powinniśmy przycinać częściej, gdyż pobudza to rośliny do dalszego wzrostu. Szczypiorku nie możemy zbyt mocno przyciąć, ponieważ zniszczy to roślinę. Najlepiej zostawić pędy długości 2cm. Zbiory natki pietruszki zaczynamy od zewnętrznych gałązek, pozostawiając pęd główny.