Właściwe zaprojektowany ogród z trawnikiem i chodnikami ogrodowymi.

Wiadomo, że projekt nie tylko rozmieszczenie uwzględnia. Znacznie szybciej można z niego wszystko wyliczyć i przekonać się gdzie i co będzie wyglądało najlepiej. Trawniki też muszą znajdować się w odpowiednim miejscu, nie zawsze zajmują cały ogród. Uwzględniają się również betonowe chodniki. One są praktyczne, gdyż przykładowo jadąc rowerem bardzo łatwo można go zniszczyć.

Jeśli chodzi o trawniki to trzeba na nie uważać, aby za szybko się nie zniszczyły. W projekcie uwzględnia się, nawodnienie, przejazdy oraz częstość chodzenia w dane miejsce. Pozwala to wszystko przygotować w taki sposób, aby wyszło jak najlepiej. Nikt nie chce chodzić po trawniku kilkanaście razy z woda. Dlatego projekt potrzebny, gdyż zaznacza się tam dostęp do wody, jak to wszystko ma wyglądać.

Są ludzie którzy twierdzą, że go nie potrzebują z czasem widać jakie mają poniszczone trawniki, tylko dlatego, że wszystko zostało nie tak jak powinno być zrobione. Konieczne wydaje się więc projektowanie ogrodu, nawet samodzielne. Nie zrobi się tego jak profesjonalista, ale da już on jakiś obraz całości. Będzie można określić czy tak może być, czy nie da to rezultatu. Właśnie w projekcie takie rzeczy wychodzą.

Published by